تاثیر مدل در عکس خوب

  • 26 ژانویه 2021

🔹️پوزینگ
برای یه عکس خوب عوامل تاثیر گذار زیادی هست مثل انتخاب لوکیشن،نوع لباس،استایلی که به مدل داده میشه ،نوع نورپردازی،ادیت بعد عکاسی و…..‌
همه اینها دست به دست هم میده تا یه عکس خیلی خفن وخوب بشه یا یه عکس نه خیلی معمولی و نرمال و بی حس و حال باشه. اما همه اینها وقتی جلوه پیدا میکنه که مدل بتونه خیلی حرفه ای و اونجور که باید او پوز دلخواه اون تمام تیم رو ارائه بده.
بر خلاف تصور اکثر ادما که فکر میکنن مدل خوب، مدلیه که خوشگل باشه و خیلی خوش تیپ و خوش قیافه باشه تو اقایون،مدل خوب مدلی هست که بتونه خوب پوز بگیره یا بهتر بگم بتونه اون خواسته کلاینت (عکاس،طراح،هر کسی)
بتونه خوب ارائه بده.
ارائه یه پوز خوب یا ارائه اون خواسته ای که کلاینت در کل داره، اون هنر مدله(مدلا به خاطر این هنرشونه که پیشرفت میکنن و نه ب خاطر قیافه شون نه به خاطر قدشون نه ب خاطر رنگ پوستشون،ملییت شون و….)
پس این تصور میدونم سخته باورش اما واقعا غلطه که کسی مدل خوبیه که خوشگل باشه،خوش قیافه باشه ….
اگه یه مدل با قیافه معمولی بتونه خیلی خوب پوز بگیره و اون چیزی که کلاینت میخواد رو خوب ارائه بده،از مدلی که نمیتونه این کار رو بکنه اما خیلی خوشتیپ و خوشگله و خیلی به به و چه چه هست،خیلی میتونه موفق تر باشه و سریع تر پیشرفت کنه.*(اهمیت پوز گرفتن)
🔹️مدل حرفه ای چه چیزهایی رو باید بدونه؟🤔
برای اینکه یه مدل حرفه ای باشین باید خیلی چیزا رو بدونید که ظاهرا به مدلی ربطی نداره ،مثلا حالت دوربین نسبت به خودتون(زاویه دوربین نسبت ب خودتون)،نوع لنز عکاس یا دوربینی که داره و چجوری میخواد بگیره.
از همه مهم تر نسبت نور ب خودتون و پیدا کردن نور اصلی نسبت به بقیه نورپردازی ها…
اگاهی کامل از لباسی که پوشیدین مثلا وقتی که لباس رسمی دارین خیلی فرق داره با زمانی که تیشرت و کلاه میزارین،همه چیز ادم باید فرق کنه
از همه مهم تر مدل باید بدونه موضوع پروژه چی هست و برای چه کاری هست
و در نهایت پوزینگ و حالت صورت که از مهارت های شخصی یه مدله و الفبای این کار برای مدل هستش
یعنی چی؟
یعنی اینکه کسی که بخواد نویسنده بشه حتما حتما به اون زبانی که میخواد بنویسه باید اول الفباشو بدونه،بعد میتونن با اون الفبا خودشون خلاقیت نشون بدن و با دونستن اصول والفبای اون کار بتونن حس و حال جدید درست کنن
مدل هم همونه با دونستن یه سری چیزای پایه و تمرین و حرفه ای شدن تو اونا میاد مراحل بعد که پوزهای جدیدی خلق کنه،پوزهای مخصوص به خودش و درست میکنه و استایلشو کامل میکنه.
🔹️مدل و بی روح بودن عکس
تفاوت اصلی،پایه ای و عمده ی یه عکس مدل حرفه ای و یه عکس ادم غیر حرفه ای یا یه مدل غیر حرفه ای توی روح عکسه. یعنی چی؟🤔
عکسی که یه مدل میندازه پر از حسه،یه وقت شما اون عکس و نگاه میکنی حتی از ساده ترین لباس و ساده ترین بک گراند و معمولی ترین دوربین استفاده بشه ،
باهاتون صحبت میکنه،انرژی میده بهتون،به اصطلاح روح داره عکس.
اما تفاوت اصلی اینه که مدلای غیر حرفه ای این مطلب و دقت نمیکنن یا هنوز متوجش نشدن یا هنوز تو خودشون پیدا نکردن که چطور به عکس خودشون روح بدن .میان به ظاهر به لوکیشن به خیلی چیزای دیگه توجه میکنن اما در نهایت با یه نگاه یه ادم حرفه ای ببینه میگه این عکس بدرد نمیخوره و تو مدل نیستی.
پس این خیلی مهمه که بتونید به عکستون روح بدین.
🔹️چطور به عکس روح بدیم؟🤔
این خیلی مهمه که قبل از عکاسی بریم با عکاس یا کلاینت صحبت کنین و بدونین که میخوان چیکار کنن و چی تو سرشونه،همه ادما مثل هم فکر نمیکنن ،این که بفهمین طرفتون که کلاینته و عکاس،چه چیزی میخواد و میخواد چه چیزی بیان کنه،چه حالتی،چه مویی رو مطلوبش هست،
میتونه شما رو کاملا تمایز بده از یه مدل حرفه ای که فقط
میره پوز میگیره.
وقتی روند فکری شما با عکاس یا کلاینت یکسو شد و حال و هوای پروژه به دستتون اومد،باید بیایین قبل اینکه برین جلوی دوربین، با خودتون اون شرایط رو تجسم کنین.
برای مثال(با کت و شلوار میخوایین عکاسی کنین،کلاینت میخواد خیلی با کلاس باشه خیلی خشک باشه،رسمی باشه
شما خودتون رو باید تو اون حال و هوای رسمی،مثل اینکه مثلا توی یه مهمونی کاملا رسمی هستین،که چجوری با وقار سعی میکنین باستین و صحبت کنین و رفتار کنین)تو اون حال و هوا تجسم کنین.
پس در هر شرایط یا پروژه ای اون حسی که اون کلاینت مد نظرش هست رو لمس کنین،وقتی چیزی رو با وجودتون لمس بکنین ناخوداگاه تو تمام اجزای بدنتون و صورتتون نمایان میشه،این خیلی واقعی تر هستش تا بخواییم اونو فیک کنیم و ادا در بیاریم. که بیشتر به نظر مهارت بازیگری
هستش و مدلی موفق هستش که بتونه این مهارت ها رو پیاده کنه. برای همینه که اکثر بازیگر ها میتونن راحت عکاسی مدلینگ کنن.
پس تا اینجا به چند نکته مهم رسیدیم.
۱_روح داشتن در عکس
۲_خلق اشکال متفاوت و انعطاف پذیر بودن

1 پاسخ در “تاثیر مدل در عکس خوب”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *